Oryginalne części zamienne dla Supry A70 i A80

Ruszyła kolejna odsłona programu GR Heritage Parts Project

2021-07-02

Rozpoczęła się kolejna odsłona programu GR Heritage Parts Project, realizowanego od 2019 roku przez TOYOTA GAZOO Racing. Do sprzedaży zostały wprowadzone oryginalne, nowo wyprodukowane komponenty do Supry A70 i A80. Będą one dostępne w Europie, Japonii, Ameryce Północnej i innych krajach.

GR Heritage Parts Project to program Toyoty, który wspiera kolekcjonerów i pasjonatów klasycznych modeli. Specjaliści marki odtwarzają kolejne oryginalne części sprzed lat, a następnie je produkują i wprowadzają na rynek. Do tej pory z oferty marki mogli skorzystać przede wszystkim właściciele coupé 2000GT. Teraz będą dostępne elementy do dwóch generacji Toyoty Supry z lat 80. i 90. XX wieku.

Od lipca 2021 roku posiadacze Supry A70 będą mogli zamówić do swojego auta pompę sprzęgła i siłownik sprzęgła, przewody hamulcowe, przewód nagrzewnicy oraz pokrętło panelu klimatyzacji. Od sierpnia dostępny będzie również przedni emblemat wykonany ze szkliwa. W kolejnych miesiącach do sprzedaży wprowadzone zostaną ochronne listwy boczne, tylny emblemat modelu, wykończenie przednich drzwi oraz tuleje wahacza przedniego zawieszenia.

Jeśli chodzi o kolejną generację Supry, czyli model o oznaczeniu A80 – od lipca dostępny będzie wyprodukowany w ramach GR Heritage Parts czujnik tlenu, a w kolejnych miesiącach w sprzedaży pojawi się przedni zderzak.

Kolejna odsłona programu GR Heritage Parts Project

U dilerów Toyoty nowe części będą się pojawiały stopniowo od 1 lipca 2021 roku. Będą one dystrybuowane na tych samych zasadach co i oryginalne komponenty do współczesnych samochodów. Ich produkcja będzie ograniczona czasowo. Po jej zakończeniu części będą dostępne do wyczerpania zapasów.

Wszelkie szczegóły, takie jak numery seryjne i okresy produkcji konkretnych elementów, będą publikowane na bieżąco na stronie TOYOTA GAZOO Racing od początku lipca.

GR Heritage Parts Project to program, który istnieje od maja 2019 roku. Shigeki Tomoyama, prezydent GAZOO RACING Company, ogłosił go podczas japońskiej premiery GR Supry (A90). Już dwa miesiące później Toyota rozpoczęła sprzedaż wskaźnika poziomu paliwa do Supry A70 oraz klamek do A70 i A80. Rok później, w lipcu 2020 roku uruchomiono produkcję części zamiennych do Toyoty 2000GT, pierwszego supersamochodu w historii marki

Dowiedz się więcej

Toyota i CaetanoBus Toyota i CaetanoBus Cobrending wodorowych autobusów Jarama Racetrack Edition Jarama Racetrack Edition Poznaj nową wersję GR Supry Toyota liderem rynku w Polsce Toyota liderem rynku w Polsce 40 638 rejestracji w pierwszym półroczu Dobra dostępność popularnych modeli Toyoty Dobra dostępność popularnych modeli Toyoty Dowiedz się więcej Toyota zwiększa pulę egzemplarzy GR Yarisa Toyota zwiększa pulę egzemplarzy GR Yarisa Sprawdź szczegóły Toyota zwiększa pulę egzemplarzy GR Yarisa Toyota zwiększa pulę egzemplarzy GR Yarisa Sprawdź szczegóły Niezawodność Toyoty Niezawodność Toyoty Sprawdź badania potwierdzające bezawaryjność Linia stylistyczna Toyota GR Sport Linia stylistyczna Toyota GR Sport Dni Otwarte Setny wyścig Toyoty w wyścigach długodystansowych Setny wyścig Toyoty w wyścigach długodystansowych Sprawdź Nowa marka KINTO Nowa marka KINTO Dostawca nowoczesnych usług mobilności Nowy model z segmentu A powstanie w Kolinie Nowy model z segmentu A powstanie w Kolinie Dowiedz się więcej Nowa Toyota Yaris Cross Nowa Toyota Yaris Cross Dowiedz się więcej